آهن آلات, مصنوعات فلزی

قیمت مش میلگرد

شم میلگرد

امروزه به دلیل پیشرفت در صنعت ساختمان و معماری، طراحان به جهت رعایت اصول مقاوم سازی بنا ها، یکی از مصالحی که در ساختمان خا با سازه بتنی و البته با سازه فلزی مطرح و در دستور اجرا قرار می دهند. استفاده از شبکه های ساخته شده از میلگرد بصورت پیش جوشی، (مش) میلگرد می باشد.

در تعریف به شبکه های پیش جوشی با شکل هندسی مش گفته می باشد. که اصولا با متریال میلگرد ساده و آجدار با گرید های مختلف تولید تولید شده که نوع مش تولید شده از میلگرد ساده را مش سبک و مش تولید شده از میلگرد آجدار مش سنگین می نامند.

بطور معمول مش بسته به میزان مقاوم سازی بتن در سازه، از میلگرد A II و یا A III و به صورت نمایی از جانب کارفرما با ابعاد کلی ۲×۶ متر و چشمه های ۱۰×۱۰ – ۱۵×۱۵ – ۲۰-۲۰ و…..تولید می شود.

بدیهی است استفاده از شبکه های پیش جوشی (مش) استحکام و مقاومت بیشتری نسبت به مفتول گذار و مسلح کردن بتن به صورت دستی و نا منظم ایجاد میکند. ضخامت سیم مفتولی که برای تولید مش مورد استفاده قرار می‌گیرد بر اساس نوع مصرف مش میلگرد در شکل‌های مختلفی از جمله سقف، دیوار باربر و همچنین پارتیشن متفاوت است.

از کاربرد های های این محصول تولیدی می توان به استفاده مش در مسلح سازی کردن و کف سازی سوله ها در کارخانه های صنعتی، کف سردخانه ها، تولید و استفاده دال های بتنی با مقاومت بالا و کلیه پیش سازه های بتنی نام برد.

بیشتر پیمانکاران که قصد ساختمان سازی دارند، لازم است که قبل از خرید مش از ویژگی‌های آن آگاه باشند. دلیل این مسئله این است که یک انتخاب بدون آگاهی و سنجیده نشده می‌تواند باعث متحمل شدن خسارت و زیان برای خریدار شود.

در طی مقاله نیز یک منبع و مرجع معتبر برای خرید و استعلام قیمت این محصول به شما معرفی خواهیم کرد؛ بنابراین، تا انتهای این مقاله با بازرگانی رهام همراه باشید.

برای تولید مش میلگرد، میلگردها را روی هم قرار داده و جوش داده می‌شوند و به همین ترتیب چشمه‌هایی مربع شکل ایجاد می‌کنند. این نوع از توری کاملاً متفاوت با دیگر انواع توری نظیر توری حصاری، توری مرغی و توری گابیون که مفتول‌ها به هم تابیده و بافته می‌شوند، می‌باشد.

توری جوشی مشبک به صورت برگی در بازار موجود است، توری جوشی برگی یا ورقی در ابعاد ۱ متر در ۲ متر و با میلگرد ۴ و ۶ میلی‌متر تولید می‌شود.

شم میلگرد

انواع میلگرد

نحوه ساخت و مواد به کار رفته در زمان تولید، باعث شده تا انواع مختلفی از میلگرد وجود داشته باشد.

میلگرد اروپایی

این میله‌ها منعطف بوده و تمایل بیشتری به خم شدن دارند و منگنز بیشتری در این محصولات به کار رفته‌است و استفاده از آن‌ها در مناطقی که در معرض هوای بیشتری هستند، توصیه نمی‌شود.

میلگرد گالوانیزه

این محصولات می‌توانند به خوبی در برابر خوردگی مقاومت کنند و تا ۴۰٪ بیشتر نسبت به میلگرد کربن در برابر زنگ زدگی مقاوم هستند و قیمت بیشتری دارند.

میلگرد روکش دار اپوکسی

این گزینه از مدل‌های دیگر گران‌تر هستند. آن‌ها برای مناطقی که به‌طور مستقیم در تماس با آب شور هستند، قابل استفاده خواهند بود.

میلگرد فولادی کربن

از متداول‌ترین انواع مدل‌های میلگرد این گزینه است. این موارد به عنوان نوار سیاه نیز شناخته می‌شوند. بهتر است در مناطقی که خطر زنگ زدگی وجود دارد، از این مصالح استفاده نشود. به این دلیل که سریع‌تر دچار خوردگی می‌شوند.

وزن هر برگ *
(kg)
وزن یک متر مربع
(kg/m2)
خانه بندی
(cm)
قطر مفتول
(mm)
۶۳/۹۴۴/۴۴۱۰/۱۰۶
۴۲/۶۲۲/۹۶۱۵*۱۵
۳۱/۹۷۲/۲۲۲۰*۲۰
۲۵/۴۹۱/۷۷۲۵*۲۵
۲۱/۳۱۱/۴۸۳۰*۳۰
۱۱۳/۶۲۷/۸۹۱۰*۱۰۸
۷۵/۷۴۵/۲۶۱۵*۱۵
۵۶/۷۴۳/۹۴۲۰*۲۰
۴۵/۵۰۳/۱۶۲۵*۲۵
۳۷/۸۷۲/۶۶۳۰*۳۰
۱۷۷/۵۵۱۲/۳۳۱۰*۱۰۱۰
۱۱۸/۳۷۸/۲۲۱۵*۱۵
۸۸/۷۰۶/۱۶۲۰*۲۰
۷۰/۹۹۴/۹۳۲۵*۲۵
۵۹/۱۸۴/۱۱۳۰*۳۰
۲۵۶/۰۳۱۷/۷۸۱۰*۱۰۱۲
۱۷۰/۷۸۱۱/۸۶۱۵*۱۵
۱۲۸/۰۲۸/۸۹۲۰*۲۰
۱۱۵/۲۰۸/۰۰۲۵*۲۵
۸۵/۳۹۵/۹۳۳۰*۳۰

تفاوت میان میلگرد و مش میلگرد چیست؟

عوامل متعددی وجود دارد که باعث تمایز این دو محصول از یکدیگر می‌شود و بر اساس کیفیت و الزامات تقویتی، می‌توان هر یک از آن‌ها که مناسب پروژه است را انتخاب کنید.

برخی از مهم‌ترین فاکتورها برای انتخاب، شامل موارد زیر است:

هزینه

معمولاً شبکه‌های مش فولادی قیمت کمتری نسبت به میلگردها دارند. توری مش شامل میله‌های نازک‌تری است و از مواد کمتری برای تولید آن‌ها استفاده شده‌است. از طرفی حالت مشبک آن‌ها باعث شده تا در زمان نصب نیاز به کار زیادی نداشته باشند، از این رو نسبت به میلگردها مقرون به صرفه‌تر هستند. این در حالی است که برای نصب میلگردها نیاز به نیروی کار بیشتری خواهد بود، از این رو هزینه‌های آن بیشتر است.

ترک خوردگی و شکستگی

مسئله‌ای که در مورد میلگردها و شبکه‌های مش وجود دارد این است که آن‌ها نمی‌توانند جلوی ترک خوردن بتن را بگیرند، با این حال می‌توانند به تقویت بتن برای کاهش میزان ترک و شکستگی کمک کنند، این مورد تأثیر قابل توجهی در جلوگیری از بزرگ شدن شکاف در صفحات بتنی خواهد داشت.

معمولاً توصیه می‌شود که شبکه‌های مش را در نقاط میانی صفحات بتنی و در عمق دو اینچ نصب کنید.

مشکلات نصب

نصب میلگردها و توری‌های مش از مواردی است که ممکن است شما را با چالش مواجه کند. معمولاً این مصالح در بخش مرکزی بتن قرار می‌گیرند. به همین دلیل تخصص افرادی که این کار را انجام می‌دهند، بسیار مهم است.

ضخامت

استفاده از توری‌های مش و میلگرد در ضخامت صفحات بتنی با یکدیگر متفاوت است. لازم است که با توجه به نیاز پروژه، هر کدام از این میله‌های تقویتی را به کار ببرید.

ضخامت صفحات بتنی یک عامل مهم در تصمیم‌گیری هنگام انتخاب میان توری مش و میلگرد به‌شمار می‌آید. اگر ضخامت دال کمتر از ۳۰ سانتی‌متر باشد، استفاده از مش بهتر عمل می‌کند و اگر بیشتر از آن باشد، می‌توانید انواع میلگرد را به تناسب نیاز به کار ببرید.

معرفی شرکت‌های معتبر برای استعلام قیمت مش

در حال حاضر، کارخانه‌های بسیاری محصولات مختلف فولادی را به تولید می‌رسانند. در این بین مجموعه‌هایی نیز هستند که تولیدات این کارخانجات را در بازار عرضه می‌کنند.

یکی از معتبرترین شرکت‌ها، شرکت صنعتی بازرگانی رهام می‌باشد. این مجموعه محصولات خود را با قیمت کارخانه و بهترین کیفیت به شما عرضه می‌کند.

شم میلگرد

مزایای شبکه مش

به دلیل طراحی خاص این محصولات در ساخت، آن‌ها مقاومت قابل توجهی را در سازه‌های بتنی ایجاد می‌کنند و دارای خواص مکانیکی و شیمیایی خاصی هستند.

همچنین به دلیل شکل مشبک این محصولات، میلگردها پیوند مستحکمی دارند و با توجه به جنسی که دارند، در برابر زنگ زدگی مقاوم هستند. انتخاب صحیح انواع آن برای پروژه‌های ساختمانی، قدرت سازه را افزایش می‌دهد.

از دیگر مزایای شبکه میلگردی مش می توان به موارد زیر هم اشاره کرد:

  • به دلیل جوش‌های نقطه ای و منظم بودن گره‌ها از از مقاومت بالایی برخوردار هستد.
  • سهولت در حمل و نقل و کاهش هزینهٔ نصب
  • بهینه بودن در مصرف میلگرد
  • شبکه‌های میلگردی مش از لحاظ اقتصادی نسبت به روش‌های دیگه مقرون به صرفه تر هستند.
  • شبکه‌های میلگردی مش باعث سرعت بخشیدن به عملیات جایگذاری مفتول نسبت به سایر روش‌ها می‌شود.

ضخامت

استفاده از توری‌های مش و میلگرد در ضخامت صفحات بتنی با یکدیگر متفاوت است. لازم است که با توجه به نیاز پروژه، هر کدام از این میلگرد ها را به کار ببرید.

ضخامت صفحات بتنی یک عامل مهم در تصمیم‌گیری هنگام انتخاب میان توری مش و میلگرد به‌شمار می‌آید. اگر ضخامت دال کمتر از ۳۰ سانتی‌متر باشد، استفاده از مش بهتر عمل می‌کند و اگر بیشتر از آن باشد، می‌توانید انواع میلگرد را متناسب با نیاز به کار ببرید.

در نهایت این مورد را هم به یاد داشته باشید که انتخاب هر کدام از این محصولات به پایه دالبتن بستگی دارد. از این رو اگر به درستی دربارهٔ آن‌ها تصمیم‌گیری نشود، هیچ‌یک نمی‌توانند به خوبی از بتن حمایت کنند.

به همین دلیل بهتر است با کمک گرفتن از متخصصان و کارشناسان خبره بازرگانی رهام در این حوزه گزینه‌ای که کاربرد بیشتری دارد را برای پروژه‌های ساخت و ساز انتخاب و به کار بگیرید.

Back to list